strona główna oferta partnerzy dotacje o firmie kontakt

Firma "Forest" powstała w 1994 roku i od początku działalności zajmuje się produkcją tarcicy z przeznaczeniem na więźby dachowe - drewno drzew iglastych, jednak największą część produkcji stanowi tarcica z drewna liściastego (dąb, brzoza, jesion) z przeznaczeniem na elementy meblowe i wyroby podłogowe - półfabrykaty. Na początku działalności firma dzierżawiła nieruchomość wraz z budynkiem od Urzędu Gminy Mircze, na której rozpoczęła działalność w segmencie przerobu drewna. Początkowo działalność prowadzona była na pilarce taśmowej pionowej firmy Jaroma. Działalność była rozwijana, zakupiona została wielopiła Rainmann, pilarka tarczowa Gilette, później zakupiony został pojazd ciężarowy do przewozu drewna, a następnie pojazd wyposażono w dźwig do załadunku i rozładunku drewna z HDS.

W 1998 roku zakupiony został pierwszy trak GKT60 służący do przecierania drewna okrągłego na tarcicę, cztery lata później dokupiony został następny trak, który pozwolił na otrzymanie tarcicy obrzynanej po wcześniejszym przejściu drewna przez trak pierwszy. Te dwa urządzenia przyczyniły się do wzrostu możliwości przerobowych, a co za tym idzie podniesienia jakości oferowanych wyrobów.

W związku ze wzrostem zamówień i poszerzeniem listy odbiorców, w celu podniesienia jakości wytwarzanych wyrobów firma zdecydowała się na zakup nieruchomości wraz z gruntem z przeznaczeniem na prowadzoną działalność. Zagwarantowało to firmie stabilizację, szybszy rozwój oraz powiększenie liczby przyjmowanych zamówień na coraz bardziej specyficzne zlecenia. W nowo zakupionej nieruchomości wykonano remont, ustawiono dwa traki w szereg, co pozwoliło usystematyzować procesy produkcyjne, zwiększyła się wydajność urządzeń. Została wybudowana hala produkcyjna, budynek biurowy, gospodarczo-socjalny oraz wiata. Zakupiono również działkę przyległą z przeznaczeniem na plac składowy na drewno.

W 2009 roku wybudowano budynek stolarni wraz z wiatą garażową o powierzchni około 180 m.kw. Na działce dokupionej do nieruchomości wybudowano staw w 2009 roku, który docelowo ma być wykorzystywany jako zbiornik p.poż. przy planowanej inwestycji budowy suszarni. Inwestycja ta pozwoli bez problemu uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia p.poż. na budowę suszarni. Zbiornik ma powierzchnię 10 arów. W celu podniesienia jakości ostrzonych narzędzi zakupiono dwie profesjonalne ostrzałki firmy Vollmer, wózek widłowy Steinbok oraz piłę poprzeczną wahadłową do przycinania tarcicy na długości celem wymanipulowania tarcicy o lepszej klasie jakości. Pod koniec ubiegłego roku zakupiono wózek do manipulacji drewna, który pozwala na manipulacje drewna w tartaku i profesjonalną strugarkę czterostronną. Firma wnioskodawcy należy do ogólnopolskiej bazy informacji gospodarczej Krajowy Rejestr Długów i systematycznie jest rekomendowana do współpracy jako rzetelny przedsiębiorca, który nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań notowanych w Krajowym Rejestrze Długów.

Projekt: infoset.pl